Terugblik Burendag en afsluiting Jubileumjaar
We kunnen terugkijken op een zeer geslaagde Burendag Speciaal van zondag 28 september j.l. Met die gezellige en interessante dag werd tevens het twintigjarig jubileumjaar afgesloten.Het jubileum zelf hebben we met een kleine honderd leden en andere buurtgenoten uitgebreid gevierd op zondag 23 februari met muziek, pub quiz, creativiteit en een gezamenlijke maaltijd. We hebben daar toen diverse lovende reacties op gekregen.
Maar ook het gevarieerde programma van 28 september viel in goede aarde.
Zo’n veertig buurtgenoten kwamen ’s ochtends op de koffie in ons thuishonk Brainportschool De Dassenburcht. De helft van de leden had zich ingeschreven voor een gezamenlijke wandeling. Ze konden kiezen uit een korte wandeling door Het Nuenens Broek of een wat langere wandeling door Nuenen West en langs de Kleine Dommel. Het was prachtig weer. Er werd dan ook volop genoten.
Van verschillende kanten hoorden we dat men het erg leuk vond om zo met elkaar te wandelen. Het bestuur zal dan ook overwegen om aan dat gezamenlijk wandelen een vervolg te geven.
Bij de gezamenlijke lunch met broodjes en soep schoof nog eens een tiental leden extra aan.
Om half twee nam iedereen plaats in de gymzaal, die omgebouwd was tot filmzaal.
Daar werd de documentaire “Kleine Dommel, levensader voor Oost-Brabant” vertoond. Deze film, gemaakt door leden van HCC Videogroep Helmond, heeft al op diverse plekken in de regio tot lovende kritieken geleid, Ook door de leden van de BOA werd de prachtige documentaire met schitterende en haarscherpe opnames enthousiast ontvangen.
De dag werd door de voorzitter van de BOA, Peter van der Wielen, afgesloten met een korte terugblik op de afgelopen twintig jaar, het afgelopen jubileumjaar en deze Burendag. De organisatie van allerlei activiteiten van de BOA vraagt van het bestuur (en in dit geval ook de Jubileumcommissie) veel tijd en energie. Hij deed daarbij een beroep op andere (bij voorkeur jongere) leden, een bijdrage te leveren aan het functioneren van die mooie en fijne buurtvereniging BOA.